Obyvatele Veselí nad Moravou trápí pobíhající psi bez vodítka
Ve Veselí nad Moravou řeší problém s pobíhajícími psy bez vodítka. Vedení radnice se v těchto dnech obrací na chovatele s výzvou. Ta v sobě obsahuje apel na dodržování pravidel pro volný pohyb psů.
Veselí v minulosti vymezilo lokality, kde je možné nechat psy volně běhat. Na jiných místech ve městě žádají, aby majitelé měli své čtyřnohé miláčky na vodítku. V těchto dnech se množí případy volně pobíhajících psů na místech, kde je to zakázáno.
Na veřejném prostranství je nutné, aby měl majitel psa na vodítku. Navíc větší plemena, v kohoutku nad čtyřicet centimetrů, musí mít také nasazen i náhubek.
A kde mohou psi běhat ve Veselí volně? Například za labyrintem Zámeckého parku, k dispozici je jim také oplocený psí výběh v lokalitě Chaloupky. Slouží jim i psí hřiště na náměstí 24. dubna.
Pro další aktuální dění v regionu si nalaďte Rádio Jih – Rádio jižní Moravy.