88.9 FM Jižní Morava, Hodonín a Kyjov
101.4 FM Břeclav
105.1 FM Brno
96.9 FM Uherské Hradiště
98.0 FM Zlín
Jak nás naladit

Břeclav získala 30 milionů na opravu bazénu

Město Břeclav úspěšně dotáhlo významnou dotaci na modernizaci krytého bazénu a letního koupaliště. Z Národní sportovní agentury (NSA) na projekt přiteče rovných 30 milionů korun. Kvůli rychlému vyřízení formalit museli břeclavští zastupitelé sejít na mimořádném jednání, kde schválili finanční spoluúčast města i kompletní dokumentaci.
28. 5. 2026
Zdroj: Město Břeclav

Zásadní novinkou modernizovaného areálu bude zbrusu nový pětadvacetimetrový bazén. Ten bude kompletně splňovat přísné parametry pro regulérní sportovní tréninky i oficiální plavecké závody.

Na financování celého projektu se složí více zdrojů:

  • 30 milionů Kč získá město z dotace NSA.

  • 10 milionů Kč už dříve Břeclavi přiklepl Jihomoravský kraj.

  • 2 miliony Kč půjdou cíleně na pořízení fotovoltaické elektrárny, která bude areál zásobovat čistou energií a sníží náklady na provoz.

  • Zbytek částky doplatí město Břeclav ze svého rozpočtu.

Díky mimořádnému schválení ze strany zastupitelů může příprava rekonstrukce pokračovat bez zbytečného zdržení.

Pro další aktuální dění v regionu si nalaďte Rádio Jih – Rádio jižní Moravy.